LKSSA pievienojas arī Latvijas Beisbola federācija un Latvijas Frisbija federācija

Latvijas Komandu sporta spēļu asociācijas (LKSSA) valdes sēdē apstiprināti biedrības „Latvijas Beisbola federācija” un biedrības „Latvijas frisbija federācija” iesniegumi par uzņemšanu LKSSA, tādējādi jau 11 komandu sporta spēļu federācijas ieguvušas LKSSA biedra statusu.

„Sākotnēji LKSSA izveides mērķis bija apvienot spēkus un idejas, lai kopīgi meklētu risinājumus sporta attīstībai valstī un popularizētu to kā veselīga dzīvesveida pamatu. Mērķis nav mainījies arī šobrīd, taču ir patīkami apzināties, ka beidzot mēs paši esam vienoti un asociācijā esam apvienojuši faktiski visus Latvijā atzītos komandu sporta spēļu veidus” teic LKSSA prezidents Edgars Štelmahers.

Biedrība „Latvijas Komandu sporta spēļu asociācija” nodibināta 2011. gada izskaņā, tās dibinātāji ir piecu komandu sporta spēļu federācijas – Latvijas Basketbola savienība, Latvijas Futbola federācija, Latvijas Handbola federācija, Latvijas Hokeja federācija, Latvijas Volejbola federācija. Kopš 2012. gada marta par LKSSA pilntiesīgu biedru kļuvusi Latvijas Florbola savienība, kopš 2012. gada aprīļa asociācijā uzņemta Latvijas Lakrosa federācija, kopš 2013. gada februāra – Latvijas Kērlinga asociācija, bet kopš 2013.gada aprīļa – Latvijas Regbija federācija. LKSSA apvienojušies visi olimpiskie komandu sporta spēļu veidi, kopumā asociācijai pārstāvot jau 11 no 12 Latvijā oficiāli atzītajām komandu sporta spēļu federācijām (vēl Latvijas Inline hokeja federācija). Šobrīd LKSSA apvieno vairāk nekā 29 000 licencēto spēlētāju un sporta skolu audzēkņu, vēl lielāks ir šajos sporta veidos iesaistīto bērnu un jauniešu, kā arī brīvajā laikā sportojošo skaits. 

Indriķis Putniņš
24.04.2014